nawierzchnia w siłowni

Rodzaje nawierzchni w siłowni

W naszym społeczeństwie wzrosła świadomość, że warto dbać o swoje ciało, aby żyć długo. Dlatego siłownia stała się bardzo popularnym obiektem sportowym, który jest oblegany przez miłośników sportu i zdrowego odżywiania. Miejsce te można podzielić na wielkopowierzchniowe, mniejsze, jak i domowe.

Jaką podłogę do siłowni wybrać?

nawierzchnia w siłowniKażdy z obiektów sportowych musi posiadać odpowiednią nawierzchnię, która wpływa na bezpieczeństwo i komfort ćwiczących. Szczególnie ważna jest podłoga siłowni w strefie wolnych ciężarów. Do sztang, hantlów i innych ciężarów najlepszym rozwiązaniem okaże się użycie maty puzzli o dużej grubości. Odznaczają się idealnymi parametrami, ponieważ są trwałe i bezpieczne, tym samym zapewniając stabilność podczas wykonywania ćwiczeń. Puzzle są także bezwonne, dzięki czemu łatwiej o czystość w danym obiekcie. Maty posiadają właściwości antygrzybicze i antybakteryjne. Gumowa podłoga do siłowni może przybrać również maty w rolce. Wystarczy ją rozwinąć we właściwym miejscu. Cechuje się antypoślizgowością, a także odpornością na ciężar. W przypadku siłowni domowej, również warto zainwestować w matę. Taka nawierzchnia treningowa pozwala na komfortowe wykonywanie brzuszków, daje oparcie dla stóp podczas robienia wykroków czy przysiadów oraz spełnia funkcję ochronną dla podłogi, czyli zabezpiecza ją przed zniszczeniem, odbiciami i wytarciem. Przy zakupie odpowiedniej maty warto zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, sprężystość i grubość.

najlepsza nawierzchnia do cwiczeńDobrym wyznacznikiem jakości są pochlebne opinie użytkowników, którzy już skorzystali z danej oferty. Kolorystyka ma również istotny wpływ, jednak pierwsze wrażenie w ocenie obiektu jest bardzo istotne przez ćwiczących na siłowni, a zbyt jaskrawe kolory mogą okazać się męczące dla oczu. Maty mają sprzyjać całemu otoczeniu oraz zachęcać do ćwiczeń, aby każdy mógł spokojnie, we własnym tempie wykonywać swój indywidualny trening. Dobrze wybrać matę, która jest szybka w instalacji, demontażu oraz łatwa w konserwacji. Odpowiednio dobrane i dopasowane do zastosowania powierzchni będą bezpieczne i komfortowe dla wszystkich ćwiczących.

Niezależnie czy to będzie sala fitness, czy obiekt crossfitowy – wszystkie podłogi muszą spełniać najważniejsze normy, odznaczając się dobrymi parametrami redukcji drgań i tłumienia dźwięku. Siłownia odpowiada za bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z tej placówki, dlatego warto stworzyć idealną przestrzeń, która nie będzie kolidować z żadnymi treningami, a pomoże w ich realizacji.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę www.sportfloor.pl!