roleta materiałowa

Rodzaje rolet materiałowych

Rolety materiałowe występują w wielu rodzajach. Najpopularniejszymi z nich są rolety rzymskie, jak i plisy. Stanowią one zarówno doskonały element dekoracyjny, a także zaciemniający pomieszczenia. Sprawdzają się one idealnie w pomieszczeniach o mniejszym metrażu, jak i tych cechujących się większą powierzchnią.

Rolety materiałowe rzymski i plisowe

roleta materiałowaSą doskonałą alternatywą dla firan, a także komponują się z zasłonami różnego rodzaju. Rolety rzymskie stanowią idealny balans pomiędzy roletą tradycyjną, a ozdobną zasłoną okienną. Dzięki, temu, iż są one tak popularne na rynku istnieje wiele rolet, w szerokiej gamie kolorystycznej, jak również w wielu wzorach. Efektowne rolety materiałowe wykonane w Bydgoszczy poprzez swoja mnogość zapewniają potencjalnym klientom na dobranie odpowiedniego rodzaju zasłony okiennej do swojego wnętrza, tak aby stanowiła ona spójne dopełnienie zastosowanej w nim aranżacji. Rolety rzymskie posiadają także wiele innych zalet, są między innymi nieskomplikowane w montażu. Istnieje możliwość mocowania ich zarówno do ścian, jak i do sufitu, czy też ramy okiennej. Zastosowanie rolet materiałowych, typu rzymskiego, lub dekoracyjnych plis okiennych nada pomieszczeniom reprezentacyjny charakter. Dlatego warto użyć ich w pomieszczeniach, takich jak salon, jadalnia, bądź pokój gościnny.
roleta materiałowaPlisy również stanowią niezwykle dekoracyjną funkcję w pomieszczeniu, poza tym są niezwykle komfortowe w użytkowaniu, poprzez możliwość dowolnego manipulowania nimi góra, dół. System ten pozwala na zatrzymanie plis w dowolnym miejscu na oknie. Mogą być one także typowymi „ zazdrostkami” lub pełnić rolę tradycyjnej rolety. Rolety materiałowe plisowane sprawdzają się idealnie wszędzie, gdzie prywatność jest głównym aspektem zamontowania rolet. Większość rolet materiałowych pokryte jest powłoką antystatyczną, która zapobiega osiadaniu kurzu na materiale. Na rynku powstały także rolety materiałowe z nadrukiem, umożliwiające posiadanie foto-rolety z dowolnym wzorem. Istnieje szeroka gama wzorów i kolorów rolet wewnętrznych. Wszelkie rodzaje rolet można kupić w dowolnym rozmiarze, dopasowanym do wielkości oraz wymiarów okna. Plisy pasują również do okien dachowych. Ze względu na rodzaj swojego mocowania nie odstają od szyby, ani nie potrzeba do ich umocowania bocznych listw.

Dowolność kolorystyczna, jak i mnogość materiałów i wzorów nie tylko umożliwia dopasowanie ich do aranżacji wnętrza, lecz również zapewnia możliwość dobrania ich do upodobań, jak i oczekiwań danego klienta. W zależności od wystroju, jak panuje w jego domu wybrać on może rolety rzymskie, plisy okienne lub tradycyjne jednokolorowe, gładkie rolety.