producent obuwia roboczego ze skóry

Różne rodzaje artykułów bhp

Przepisy polskiego prawa jasno określają zasady bezpieczeństwa, jakie muszą być przestrzegane w różnych branżach. Dotyczy to głównie takich branż, w których ryzyko wypadku i doznania uszczerbku na zdrowiu jest największe. Jest to między innymi przemysł ciężki, produkcja, budownictwo, wszelkie prace z wykorzystaniem ostrych narzędzi, także przy taśmach produkcyjnych, na przykład a tartaku.

Specjalistyczna odzież robocza: obuwie i rękawice

producent obuwia roboczego ze skóryZ tego powodu producent obuwia roboczego ze skóry, okularów ochronnych, rękawic, czy kombinezonów jednorazowych nie może narzekać na brak zleceń. Jak widać są różne artykuły, w które warto jest się zaopatrzyć. Rękawice są najczęściej spotykane. Mają one chronić nasze dłonie przed uszkodzeniami chemicznymi, spowodowanymi przez smary, oleje, czy zaprawy klejące, jak również przed uszkodzeniami mechanicznymi, czyli przez zranieniem lub uderzeniem. Standardowe rękawice są wygodne w noszeniu, łatwe do założenia i do wyprania. Są także opcje specjalistyczne, na przykład rękawice antyprzecięciowe, czy antywibracyjne. Dłonie są najbardziej narażone na uszkodzenia, więc warto o nie szczególnie zadbać. Drugą rzeczą jest obuwie ochronne. Ochrona stóp jest konieczna tam, gdzie mamy do czynienia z przenoszeniem ciężkich przedmiotów, które mogą nam spaść na nogę. Może to tego dojść a tartaku, na budowie, w fabryce mebli czy maszyn przemysłowych.

obuwie roboczeDobre obuwie robocze powinno mieć grubą podeszwę gumową, ponieważ guma nie przewodzi prądu, co dodatkowo zapewnia pracownikowi bezpieczeństwo. Całość powinna być stabilna, mocno wiązana i sięgać przynajmniej za kostkę, dzięki czemu staw jest usztywniony. Trzecim ważnym elementem bhp jest kask. Wykonany z twardego, mocnego tworzywa sprawi, że głowa będzie chroniona przed uszkodzeniami. Spadające elementy zdarzają się głównie na budowie, choć mogą stanowić niebezpieczeństwo także w górnictwie węglowym, czy innych odkrywkowych kopalniach. Kask jest lekki, może być dopasowany do rozmiaru głowy, jego noszenie nie jest problematyczne. W wielu pracach potrzebne są dodatkowe zabezpieczenia na oczy, twarz, czy uszy. Taki spawacz musi chronić cała twarz, dlatego też ,,chowa” się za specjalną maską.

Natomiast osoby pracujące z młotami pneumatycznymi, wiertłami, czy podobnymi muszą mieć chroniony słuch, mogący zostać uszkodzony przy stałym wystawieniu na działanie głośnego hałasu. Same okulary sprawdzą się za to na przykład przy pracach związanych z cięciem drewna i metalu, jak również w przemyśle chemicznym, gdzie do oka może dostać się płynna niebezpieczna substancja.