natrysk pianki

Samodzielny natrysk pianki

Wykonywanie izolacji budynku na własną rękę to zawsze spore ryzyko. Aby termoizolacja spełniała standardy techniczne zapewniające zadowalające rezultaty i efektywną skuteczność ocieplenia, musi być dopasowana do konkretnego zastosowania oraz w odpowiedni sposób zaaplikowana.

Natrysk pianki i specjalistyczny sprzęt

natrysk piankiTrzeba jednak pamiętać, że natrysk pianki poliuretanowej jest niemożliwy bez specjalistycznego sprzętu do wykonywania natrysków PUR. Warto również zaznaczyć, że tego typu urządzenia są dosyć kosztowne, więc nabycie go w celu wykonania jednorazowego ocieplenia byłoby po prostu nieopłacalne. Oczywiście natrysk pianki poliuretanowej może być wykonany z wykorzystaniem wypożyczonego sprzętu, ale to zawsze dodatkowy koszt. Skuteczna izolacja pianką wymaga również wprawy przy aplikacji. Konieczne będzie utworzenie warstwy ociepleniowej pozbawionej ubytków i przerw. Nie każdy będzie w stanie samodzielnie wykonać izolacje natryskowe o przyzwoitych parametrach. Trzeba zadbać o to, żeby końcowa warstwa nie była zbyt gruba, ani zbyt cienka. Ocieplenia muszą posiadać grubość sugerowaną przez specjalistów. Tego rodzaju wytyczne są bardzo przydatne, gdyż opierają się nie tylko na zaleceniach producenta, ale również na praktycznych doświadczeniach. Skuteczne izolacje natryskowe nie powinny być tworzone w sposób przypadkowy, tylko w oparciu o precyzyjne wyliczenia.

W ten sposób możemy mieć pewność, że wykonana izolacja pianką spełni swoje zadanie. W oparciu o przedstawione powyżej racje można dojść do wniosku, że samodzielny natrysk pianki nie jest dobrym pomysłem.