panel ogrodzeniowy

Siatka czy panele ogrodzeniowe?

Ogrodzenia z siatki i paneli to jedne z najpopularniejszych sposobów grodzenia działki. Są tanie oraz łatwe i szybkie w montażu – pod tym względem znacznie przewyższają np. ogrodzenia murowane czy kute. Dodatkowo fundamenty można w przyszłości wykorzystać jako bazę do wykonania innego ogrodzenia, siatkę lub panele traktując jako rozwiązanie tymczasowe, na okres, gdy wraz z końcem budowy nowego domu trudno pozwolić sobie na większe wydatki.

Występują dwa typy ogrodzeń z siatki: plecione i zgrzewane. Siatka pleciona nie jest ze sobą połączona na stałe, ale jej druty są przeplatane. Nie jest zbyt sztywna, a przez to staje się podatna na uszkodzenia i odkształcenia. Siatka zgrzewana posiada kwadratowe oczka złączone ze sobą, dlatego też jest sztywniejsza. Nie wymaga, w przeciwieństwie do siatki plecionej, naciągania i z powodzeniem może ją montować tylko jedna osoba. Wbrew pozorom, nie jest wcale nietrwała, jednak jeśli chodzi o ogrodzenie z siatki cena wciąż pozostaje ich największą zaletą.

ogrodzenie paneloweOgrodzenia panelowe wykonuje się ze zgrzewanych drutów, które zwykle są grubsze i sztywniejsze niż w przypadku ogrodzeń z siatki. Bardzo dobrze wpisują się w krajobraz, a do tego można wybrać panele w wielu kolorach. Najpopularniejsze to czerń i zieleń – ten drugi rodzaj najlepiej wtapia się w otoczenie, dlatego panele stosuje się do grodzenia prywatnych posesji, szkół, parków, placów zabaw. Duża różnorodność siatek pozwala na łatwe znalezienie odpowiedniej, jednak przeważnie są one nieco droższe od siatek.

Jak widać, każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Jeśli jednak szukamy ogrodzenia cechującego się dobrą jakością i niską ceną, siatka i panele ogrodzeniowe to ciekawe, warte rozważenia rozwiązanie.

 siatka ogrodzeniowa