spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe – co to jest?

Kwarc kojarzy się nam z ciekawym minerałem, który ładnie wygląda. Mimo iż jest pospolitym minerałem to ma on wiele zastosowań. Spieki kwarcowe powinni zatem być czymś rodzaju spieczonych kawałków kwarcu. Coś jest an rzeczy, ponieważ faktycznie ten materiał powstaje poprzez ,,zapiekanie” i ,,prasowanie”.

Spieki kwarcowe są bardzo estetyczne

spieki kwarcoweMinerały należy poddać obróbce, dzięki czemu powstaje z tego gotowy blok takiego sztucznego kamienia. Czym się charakteryzując takie spieki kwarcowe z Warszawy? W zasadzie jeśli chodzi o estetykę i właściwości to przypomina on kamień. Jest jednak od niego lepszy. Spieki kwarcowe są przede wszystkim o wiele lżejsze niż kamień. Dzięki czemu można je stosować jako blaty kuchenne, dekoracje ścienne, czy wykończenie łazienek. Nie trzeba się martwić o ciężar kamienia, przez który zawsze trzeba myśleć o wzmacnianym podłożu, które będzie w stanie utrzymać granit czy marmur. Płyty ze spieków kwarcowych można bez problemów docinać, więc ich obróbka jest bardzo łatwa. Ich wykończenie jest gładkie i lekko błyszczące, dzięki czemu pasują one zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrz. Spieki kwarcowe są odporne na działanie różnych temperatur, jak również wilgoci. Dzięki czemu można je stosować we wnętrzach, jak i na zewnątrz domu.

spieki kwarcoweSprawdzi się jako dekoracyjna elewacja, wykończenie basenu, blaty kuchenne, wykończenie łazienki czy dowolnego innego pomieszczenia. Na spiekach nie widać plam, nawet z tak problematycznych substancji jak jagody, buraki czy czerwone wino. Łatwo się je czyści i nie wymagają one konserwacji. Warto wspomnieć o tym, ze spieki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, bardzo trudno jest je zarysować. Nadają się zatem do kuchni gdzie łatwo o rysy od noża, czy jako podłogę, którą mogłyby zarysować meble. Spieki nadają się także na elewację całych budynków. Ich zaletą jest to, że farba ich się nie trzyma, więc wszelkie próby wandalizmu i umieszczenia na nich graffiti sprayem spełzną na niczym. Mimo iż spieki kwarcowe są naturalne, to występują one w wielu kolorach, również takich mniej spotykanych jak błękitny, pomarańczowy, kremowy czy granatowy. Dostępne są także warianty wzorzyste w fale czy zygzaki.

Jak widać spieki kwarcowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, są lekkie, ale twarde, gładkie, estetyczne, lśniące i łatwe w czyszczeniu. Z pewnością nie będą pasowały do każdego wnętrza, ale jeśli się tam znajdą to na pewno będą dobrym wyborem, który będzie się prezentował rewelacyjnie przez lata bez żadnych skaz na powierzchni.