ściereczki

Sprzątanie po remoncie – jak się za to zabrać?

Remont zawsze jest stresujący, często się przeciąga i generuje duże koszta, jednak jest niezbędny, jeśli chcemy mieszkać w ładnej, przyjemnej przestrzeni. Ściany trzeba od czasu do czasu odmalować by zakryć plamy, posadzkę się cyklinuje, a płytki wymienia na nowe. Każdy myśli, że samo wykonanie danej czynności to już jest koniec, ale okazuje się że nie – po remoncie czeka nas jeszcze masa sprzątania.

Efektywne sprzątanie po remoncie

czyszczenieKurz, brud, resztki farby, zapraw i innych specyfików osiadają wszędzie dookoła. Nawet wyniesienie części rzeczy i przykrycie reszty folią malarską nie daje nam stuprocentowej gwarancji że pokój będzie czysty po remoncie. Zawsze coś się znajdzie. Od czego zatem zacząć robienie porządków by załatwić to możliwie jak najszybciej i najsprawniej? Kiedy warto postawić na profesjonalne sprzątanie po remoncie w Wąbrzeźnie, a kiedy wykonać porządki samemu? Po pomoc fachowców warto sięgnąć wtedy, kiedy nie mamy czasu na sprzątanie, cierpimy na alergię na kurz czy wyziewy z farby, czy też po prostu wolimy zapłacić ekspertom którzy zrobią to szybciej od nas – szczególnie jeśli nie posiadamy dobrych środków i akcesoriów czyszczących. Jeśli jednak się nam nie spieszy, nie mamy funduszy czy nie chcemy wpuszczać obcych osób do domu to zostaje opcja samodzielnego sprzątania.

ściereczki Na początek trzeba oszacować ,,straty” czyli sprawdzić co jest najbardziej zabrudzone i wymaga większej uwagi oraz pozbyć się rzeczy blokujących nam dostęp do innych. Sprzątanie warto zacząć od górnych elementów, takich jak lampy czy karnisze. Wtedy brud z nich będzie spadał na ziemię, więc nie warto zaczynać od zamiatania. Dobrze jest też rozpocząć od pomieszczenia znajdującego się najdalej od wejścia i iść w kierunku drzwi. Jeśli zaczniemy od korytarza to potem stale będziemy go znowu brudzić chodząc od brudnego pokoju na zewnątrz drzwi. Jeśli chodzi o konkretne pomieszczenia to sprzątamy zatem od góry do dołu i od okien do drzwi.

Po pierwszym czyszczeniu warto także dokładnie przyjrzeć się każdemu elementowi w poszukiwaniu trudnych zabrudzeń, których nie widać na pierwszy rzut oka. Może to być plama z farby czy zaprawy. Do nich należy stosować specjalne preparaty dedykowane do mycia konkretnej powierzchni np. drewna. Wtedy usunie się zabrudzenie ale nie zniszczy podstawy. Sprzątanie po remoncie z pewnością nie jest rzeczą przyjemną, ale to już ostatni etap przed cieszeniem się odnowionym pomieszczeniem. Nawet jeśli zejdzie nam na nim trochę czasu to i tak warto się cieszyć, że remont domu już za nami.