Świąteczne porządki… na wysokościach

Regularne mycie okien i oczyszczanie elewacji gwarantuje, że budynek będzie się prezentował równie dobrze z zewnątrz, co w środku. O ile mycie okien w domu czy zwykłym, niedużym biurze nie jest szczególnie trudne, to duże, oszklone biurowce, drapacze chmur i każdy inny duży budynek stanowią realny problem. Okres świąt jest jednym z tych, kiedy chcemy, aby miejsce pracy również lśniło czystością.

Najważniejszym problemem związanym z tego typu pracami jest ilość powierzchni, którą należy oczyścić czy umyć oraz wysokość, na jakiej wykonuje się te prace. Do tego potrzebny jest nie tylko właściwy sprzęt, ale również odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie, dlatego nic dziwnego, że do mycia okien w dużych budynkach zatrudnia się firmy świadczące usługi alpinistyczne. Ich pracownicy pracują zawieszeni na linach, co gwarantuje ich bezpieczeństwo. Dzięki systemowi lin mogą pracować w dookoła budynku, docierając do najtrudniejszych zakamarków. Są jednak i takie miejsca, gdzie potrzebne będzie więcej narzędzi, inne środki czy sprzęt, wówczas pracownicy firmy czyszczącej mogą skorzystać np. z podnośnika, którego kosz zapewni im dość miejsca na poruszanie się i zabranie niezbędnych rzeczy, a także zagwarantuje, że w czasie pracy będą bezpieczni.

Do czyszczenia elewacji również potrzebne są techniki alpinistyczne. Ich połączenie z myciem wysokociśnieniowym gwarantuje, że praca zostanie wykonana dokładnie i sprawnie, a cały budynek zacznie prezentować się znacznie, znacznie lepiej.

mycie szklanej fasady mycie wysokościowca mycie szklanej fasady