szablony na ścianę

Szablony na ścianę a tapety

W dzisiejszej aranżacji wnętrz coraz częściej stosuje się najprostsze, a zarazem najbardziej praktyczne rozwiązania. Zamiast dywanów, montuje się panele, które łatwo odkurzyć, a także umyć. Natomiast komody i szafki zastępowane są przez zabudowy typu komandor.

Szablony na ścianę to proste rozwiazanie dekoracyjne

szablony na ścianęNie inaczej jest również w kwestii dekoracji ścian. Dawniej normalnością były na ścianach tapety albo boazeria. Teraz natomiast idzie się w to co najprostsze czyli w samą farbę, gdyż tapety zwykle są problematyczne. Nie dość, że ciężko je założyć, wymaga to kleju, specjalnego przygotowania ściany, a do tego jest pracochłonne i wymaga większej znajomości w dziedzinie remontów. Poza tym, gdy tapeta zaczyna się odklejać lub się zedrze zazwyczaj konieczny jest już remont całego pokoju. W związku z tym o wiele funkcjonalniejsze jest zastosowanie zwykłej farby. Jest ona łatwa w utrzymaniu w czystości, a jej pomalowanie nią ściany nie kosztuje wiele zachodu. Jedyny jej minus to monotonia koloru dlatego tu na pomoc przychodzą szablony malarskie. Ich ogromny wybór z pewnością mocno przemawia na ich korzyść. W ofercie możemy znaleźć praktycznie wszystko od kwiatów po samochody, zwierzęta i wzory geometryczne. Dodatkowe dużą zaletą jaką posiadają szablony do malowania jest zdecydowanie fakt, że można je wykorzystać kilkakrotnie w związku z czym, do motywu można powrócić nawet po odświeżeniu ścian ponownym malowaniem. Szablony na ścianę to przede wszystkim proste rozwiązanie dekoracji.

Zdecydowanie o wiele bardziej opłaca się zastosować takie rozwiązanie niż wracać do tradycji i inwestować w tapety. Warto wziąć pod uwagę również fakt, że gdy nam się znudzą wystarczy je po prostu zamalować.