hds

Transport specjalistyczny – HDS i inne

Coraz częściej nie tylko w wielkich miastach możemy natknąć się na oferty firm oferujących specjalistyczne usługi transportowe. Oczywiście, wynajem aut osobowych, czy firmy przeprowadzkowe zawsze będą potrzebne, jednak nie zawsze ich usługi są wystarczające. Jak przewieźć tonę ziemi, maszyny przemysłowe, czy drewno?

HDS w każdym mieście

hdsTo zadanie dla specjalistów. Zacznijmy od materiałów sypkich. Ziemia, piasek, żwir, otoczaki – ich nie pakuje się do kartonów, ani nie da się ich opasać pasami transportowymi. Jedynie samochód z wywrotką jest w stanie je przewieźć. Materiał ładowany jest mini-koparkami, a następnie wywrotka z otwieraną klapą tylną wysypuje materiał na wskazane miejsce. Kolejny rodzaj transportu specjalistycznego to transport drewna. Najczęściej po ścięci drzewa tnie się na mniejsze części (szczególnie ważne jest odcięcie bocznych gałęzi oraz korony, tak by został sam pień), a następnie ładuje na przyczepę. Bele kładzione są jedna na drugiej, równolegle do naczepy. Pnie muszą być dokładnie otoczone pasami transportowymi, tak by wszystko było niezwykle stabilne i nie było ryzyka, że pień wypadnie podczas jazdy. Najczęściej stosowanym transportem specjalistycznym jest jednak hydrauliczny dźwig samochodowy. HDS do wynajęcia znajdziemy w każdym mieście.

hdsPrzydaje się on przy transporcie maszyn, żaglówek, małych łódek, kontenerów i wielu innych. HDS ma wiele zalet. Przede wszystkim łączy w sobie dwie rzeczy – transport oraz załadunek. Ramię żurawia przenośnikowego podnosi towar i ładuje go na naczepę samochodu. Nie potrzeba osobno zamawiać dźwigu i transportu ciężarowego. Jest to zatem spora oszczędność czasu i pieniędzy. HDS można wynajmować nawet na godziny, jak również zdecydować się na wynajem długoterminowy. Jest to usługa dla osób, które jednorazowo chcą coś przewieźć np. kupili nową maszynę i chcą ją przetransportować do siedziby fabryki, jak również dla osób, które okresowo przenoszą wiele rzeczy z miejsca na miejsce np. firmy budowlane przewożące kontenery dla pracowników na plac budowy. Warto zaznaczyć, że firmy oferujące transport HDS na wynajem posiadają także różnorodne akcesoria pozwalające na bezpieczny transport. Są to między innymi zawiesia pasowe, pasy transportowe, taśmy materiałowe z zapinkami drucianymi. Te ostatnie przydają się przy transporcie paletowym. Palety, na przykład z cementem, trzeba opasać i spiąć, by worki nie przesuwały się podczas jazdy.

Jak widać zdecydowanie transport HDS można nazwać najczęściej wybieranym rodzajem transportu specjalistycznego. Zdecydowanie to opcja którą warto zapamiętać, jeśli ma się do czynienia z niestandardowymi ładunkami.