odkurzacz warsztatowy

Uniwersalne odkurzacze warsztatowe

Prowadzenie działalności przemysłowej wiąże się z przestrzeganiem zasad BHP oraz stosowaniem odpowiedniego sprzętu w miejscu pracy. Ponieważ utrzymanie czystości jest szalenie istotną kwestią, należy zwrócić uwagę na urządzenia, które nam w tym pomagają. W różnych gałęziach przemysłu powstają różne odpady, z którymi jakoś trzeba sobie radzić.

Odkurzacz do odpadów przemysłowych

Oczywiste jest, że w celu utrzymania czystości stosuje się różne specyfiki, chemiczne środki czystości, nie każdy jednak wie, że w niektórych firmach zwykła ścierka nie wystarczy. W przemyśle wykorzystuje się specjalistyczne odkurzacze, które doskonale radzą sobie z każdego rodzaju zanieczyszczeniami. W zależności od tego, jakiego rodzaju odpady generuje dana firma, stosuje się różne urządzenia czyszczące, które różnią się od tych domowych. Pierwszym kryterium, jakim należy się kierować przy wyborze odpowiedniego odkurzacza, jest to, czy odpad jest suchy, czy mokry. Istnieją co prawda uniwersalne odkurzacze, które radzą sobie w różnych warunkach, jednak niektóre gałęzie przemysłu wymagają zastosowania dedykowanego im sprzętu.

odkurzacz warsztatowyPrzykładowo, w przemyśle metalurgicznym konieczny jest wybór urządzenia, które nie ulegnie zniszczeniu w trakcie pracy, ponieważ odpady, które pochłania, to najczęściej drobne, ostro zakończone opiłki metalu oraz inne stalowe elementy, które stwarzają potencjalne zagrożenie. W przemyśle spożywczym z kolei mamy nierzadko do czynienia z odpadami mokrymi, które należy gromadzić w bardzo szczelnych zbiornikach. Tymczasem przemysły chemiczny czy farmaceutyczny charakteryzują się odpadami, które wymagają specjalnego zabezpieczenia, ponieważ stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzi. Ponadto odpady, które są pochłaniane przez odkurzacze, mogą wchodzić ze sobą w rozmaite reakcje, dlatego dobór właściwego sprzętu dla tej części przemysłu jest bardzo istotną sprawą. Specjalistyczny sprzęt znajduje także zastosowanie w mniejszych firmach, takich jak warsztaty samochodowe – tutaj dobrym wyborem będzie urządzenie uniwersalne. Dobry odkurzacz warsztatowy jest sobie w stanie poradzić z różnymi odpadami, które występują w takich zakładach.

Pojawiają się tutaj zarówno odpady mokre, jak i suche – uniwersalne urządzenie poradzi sobie z olejami napędowymi, benzyną i płynami czyszczącymi, a także śrubkami, opiłkami metalu czy innymi nieczystościami. Urządzenia tego typu różnią się znacząco od odkurzaczy, których używamy w naszych domach. Odkurzacze przemysłowe są znacznie większe, mają inny kształt, a także znacznie większą moc działania.