serwis klimatyzacji

W pełni sprawna klimatyzacja dzięki serwisowi

Klimatyzatory montowane są obecnie nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale także po prostu w mieszkaniach. Coś, co jeszcze niedawno było luksusem, obecnie nie robi na nikim większego wrażenia. Klimatyzatory zdecydowanie staniały, dlatego może pozwolić sobie na nie coraz więcej osób.

Serwis klimatyzacji zapewnia jej funkcjonalność

serwis klimatyzacjiA któż przejdzie obojętnie wobec pokusy przebywania w przyjemnie chłodnym pomieszczeniu, podczas gdy za oknem panuje prawdziwy letni skwar? Zapewnienie sobie komfortu cieplnego do pracy oraz odpoczynku ma zdecydowany wpływ na dobre samopoczucie. Dzięki temu nie czujemy się też zmęczeni. Ale zakup klimatyzacji nie jest ostatnią czynnością, która nas czeka w związku z tym tematem. Klimatyzatory trzeba bowiem regularnie konserwować. Okresowy serwis klimatyzacji jest niezbędny, aby urządzenie funkcjonowało sprawnie jak najdłużej. Urządzenia pracujące w domach czy biurach powinny być serwisowane dwa razy do roku, natomiast w miejscach, w których przebywa więcej ludzi, a klimatyzatory pracują mocniej – a więc na przykład w restauracjach – nawet częściej. Niektórych może to dziwić – przecież klimatyzator działa, uruchamia się, pracuje – zatem po co go serwisować? Odpowiedź na to pytanie jest jednak naprawdę prosta. Konserwacja ma na celu zapobieganie usterkom i awariom – jest to więc rozwiązanie tańsze niż czekanie, aż awaria nastąpi, a potem zmaganie się z nią.

serwis klimatyzacjiPo drugie, klimatyzacja oczyszcza powietrze za pomocą specjalnych filtrów. Na nich więc zatrzymują się zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do rozwoju bakterii i grzyba. Jeżeli zostawili filtry w takim stanie, może się okazać, że osobom regularnie przebywającym w pomieszczeniu klimatyzowanym będą zagrażać choroby układu oddechowego nawet tego kalibru co schorzenia płuc. To właśnie ze względu na nasze zdrowie regularny serwis klimatyzacji nie powinien być zaniedbywany. Czyszczenie sprzętu i konserwacja to czynności przeprowadzane przez doświadczonych pracowników, którzy dobrze znają się na rzeczy. Wykonają oni wszystkie niezbędne czynności, począwszy od mycia i dezynfekcji filtrów, poprzez odgrzybianie, czyszczenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Fachowcy sprawdzą też ilość czynnika w klimatyzacji i upewnią się, czy połączenia elektryczne są sprawne.

Na końcu skontrolują jeszcze mocowanie urządzenia. Po tak przeprowadzonym serwisie możemy być spokojni o naszą klimatyzację przez następne pół roku. Podsumowując, regularny serwis klimatyzacji jest niezbędny, aby nie doprowadzić do rozwoju bakterii oraz innych drobnoustrojów w układzie.