poliwęglan komorowy 10mm

Wiaty przystankowe z poliwęglanu komorowego

Zmaganie się z aktami wandalizmu jest codziennością dla władz wielu miast i miasteczek. Osoby o niespożytej energii, które w ogóle nie zdają sobie sprawy z tego, czym jest własność publiczna, nieustannie psują dobra ogólne, chociaż przecież muszą potem za to płacić z własnych podatków (lub z podatków rodziców, jeśli są nieletni).

Poliwęglan komorowy bardzo  wytrzymały

poliwęglan komorowy 10mmTo jednak nie stoi na przeszkodzie, aby coś zniszczyć, połamać, popsuć. Bardzo często dewastowane są na przykład przystanki autobusowe. Szklane wiaty po solidnym uderzeniu rozbryzgują się na tysiące kawałków. Jest to niebezpieczne, ponieważ jeśli szkoda nie zostanie szybko sprzątnięta, ktoś może się o te kawałki poranić, niekoniecznie człowiek, ale jakieś zwierzę. Jednakże ograniczenie aktów wandalizmu jest niemal niemożliwe, dlatego władze miejskie powinny sobie radzić w inny sposób. Jednym z nich jest po prostu wykorzystanie innych materiałów do konstrukcji wiaty przystankowej. Oczywiście nie oznacza to, że mamy nagle wyrywać wiatę z ziemi i stawiać zupełnie nową konstrukcję. Wystarczy nieco zmodernizować istniejącą. Chodzi po prostu o zastąpienie szklanych tafli czymś innym – na przykład płytą z poliwęglanu komorowego. Jest to materiał, który posiada szereg zalet i pod tym względem zdecydowanie przewyższa szkło.

poliwęglan komorowy 10mmPo pierwsze, jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Takie sytuacje z rozbiciem tafli nie będą już się zdarzały. Poliwęglan komorowy 10mm jest bowiem około 200-krotnie bardziej wytrzymały niż szkło. Nawet silne uderzenie młotkiem czy kamieniem nie sprawi, że płyta się rozpadnie. Jest to więc podstawowa kwestia, dla której powinniśmy zdecydować się właśnie na wykonanie wiaty z poliwęglanu komorowego. Druga sprawa to fakt, iż poliwęglan komorowy jest całkowicie estetyczny. Jest przezroczysty, zupełnie jak szkło. Jest dostępny także w wersji malowanej – możemy zamówić dowolny kolor, zgodnie z własnymi oczekiwaniami. To dobra opcja, jeżeli przystanek znajduje się na osiedlu zaprojektowanym w oparciu o konkretną kolorystykę. Dzięki temu wiatą możemy dostosować się do architektury w otoczeniu, co będzie tworzyć harmonię. Podsumowując, w przypadku problemów z aktami wandalizmu związanymi z uszkodzeniami przystanków autobusowych, warto zdecydować się na działanie takie jak zmiana materiałów konstrukcyjnych.

Najlepiej szkło zastąpi poliwęglan komorowy o grubości raptem 10mm, a wybór ten będzie idealnie sprawdzał się przez naprawdę długi czas. Poliwęglan ten ma bowiem wyjątkowo dobre parametry techniczne, jest wytrzymały i trwały.