nowoczesne domy parterowe

Wizja architekta ważna rzecz

Architekt jest to wyjątkowy zawód. Nie tylko wymaga on pasji w realizowaniu założonych, ale przede wszystkim pewnego wizjonerstwa. Architekt jest to osoba, niezależnie jakiej płci, ale musi mieć wizję.

Najważniejsze w projekcie to wizja architekta nawet w przypadku nowoczesnych domów

nowoczesne domy parteroweNiczym szaman indiański pod wpływem napoju odurzającego, także musi widzieć coś, co innym sprzed oczu umyka. Architektowi nie ma prawa umknąć. On ten obraz musi złapać, przytrzymać i na swoją deskę kreślarską go nanieść. I nie ma tutaj żadnego znaczenia, o wizji czego, a może jakiego budynku czy innego pomieszczenia użyteczności publicznej mówimy. Pomyślmy jakiej wizji wymaga projektowanie biurowców. Przecież to zadanie dla nas laików w tym zakresie zupełnie niemożliwe do realizacji. Bo jak w swojej wyobraźni pociągnąć kreskę, by objęła swoim zakresem cały przyszły budynek? Tyle pięter, okien drzwi. I to wszystko musi być trwałe i mocne, by nie skończyło jak World Trade Center. Bo na kogo wtedy wina będzie zrzucona? Przecież, że nie na terrorystów, tylko architekta, który coś przeoczył. A jak to wygląda, kiedy mamy w planie narysować projekty budynków? I nie piszemy tutaj o jakiś specjalnych budynkach, tylko takich, jak dziesiątki czy setki w miastach i wsiach jest rozrzuconych. Jedne znajdują się tutaj, inne tam. I tak już być musi, by wszystko grało i buczało. Obecnie modne wśród klientów są nowoczesne domy parterowe. Takie uzbrojone w specjalne okna, drzwi, bramy, a nawet klamki. W projekcie takiego domu każdy szczegół jest ważny i wymaga wielkiej uwagi. Dlatego architekt siedzi nad nim pochylony niczym wielki chrabąszcz dotykając kredką deski kreślarskiej. A może deski projektowej? Nie mam zielonego pojęcia . A cała ta praca odbywa tam, gdzie jest specjalnie przygotowane biuro projektów.

To tam właśnie cały proces się odbywa. Tam także powstają dużo bardziej skomplikowane projekty hoteli, szyte niemal na miarę. A wszystko po to by nasz Wrocław stał się najpiękniejszym miastem pod słońcem. I trzeba przyznać, że powoli się staje. Już naprawdę niewiele mu do tego brakuje.

Więcej informacji na stronie: https://wytworniapp.com/