garderoby do przedpokoju z lustrem

Wybór garderoby do przedpokoju

Przedpokój w wielu przypadkach jest niejako wizytówką mieszkania. To pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy. Stąd jego wystrój też powinien być istotny. Zwłaszcza gdy będziemy gościć swoich przyjaciół, powinniśmy zadbać o dobre pierwsze wrażenie, w momencie, gdy tylko przekraczają próg.

Garderoba na kurtki

garderoby do przedpokoju z lustrem	Istotny jest wybór odpowiedniego umeblowania – z jednej strony musi być praktyczne, z drugiej stylowe. Praktyczny wymiar jest ważny zwłaszcza zimą. Wtedy potrzebujemy szczególnego miejsca na przechowywanie odzienia wierzchniego – grubych kurtek i puchatych szali. Również latem potrzebujemy miejsca choćby na przechowywanie butów. Zostawione pod drzwiami nie wyglądają estetycznie. Polecanym rozwiązaniem jest dobór odpowiedniej garderoby do przedpokoju. Pierwszym kryterium, które zaważy na wyborze odpowiedniej, będzie rozmiar korytarza, w którym ją postawimy. Doże przedpokoje pomieszczą pojemne, masywne szafy. Na mniejszych metrażach konieczne może być zamówienie mebli na wymiar. Najbardziej praktyczna będzie garderoba do przedpokoju z lustrem. Wiadomo, że duże lustro jest bardzo przydatne w mieszkaniu. Każdy potrzebuje czasem zerknąć na swoje odbicie i ocenić, jak wygląda. Dodatkowo w małych przedpokojach duże lustro mocowane na drzwiach od zewnętrznej strony powiększy optycznie przestrzeń. Właściciele małych przedpokoi powinni postawić też na garderoby w jasnych odcieniach. Prócz funkcji estetycznej taka szafa z lustrem powinna być jak najbardziej funkcjonalna.

garderoby do przedpokoju z lustrem	Dobrze, żeby w jej wnętrzu pojawiły się nie tylko haczyki lub drążki na ubrania, na którym będziemy mogli zawiesić kurtki czy podobne elementy garderoby. Przydatne będą półki na buty – zwłaszcza jesienią, gdy te mogą zamoknąć podczas wyjść. Kosze i podobne wyposażenie będzie pomocne w przechowywaniu takich akcesoriów jak szale i parasole. Większa ilość półek i koszyków przyda się w organizacji drobnych elementów jak czapki czy rękawiczki. W dużym przedpokoju zmieści się większa garderoba, w której prócz odzieży będziemy mogli przechowywać sprzęty domowe. Zwłaszcza odkurzacze i miotły dobrze jest „ukryć”, ponieważ te praktyczne sprzęty mogą zepsuć estetykę pomieszkania. Współcześni projektanci mebli stawiają taki sam nacisk na funkcjonalność sprzętu, jak i jego modny wygląd. Znaleźć można szafy w różnym stylu.

Garderoba w przedpokoju będzie nie tylko praktyczna, ale stanie się też elementem dekoracyjnym. Zadbajmy o odpowiednią jakość mebli – możemy postawić na te z naturalnego, wysokojakościowego drewna. Przedpokój to często miejsce przechodnie, więc wszelkie meble są w nim szczególnie narażone na uszkodzenia.