grzejniki

Wybór najlepszych grzejników

Grzejniki płytowe są podstawowym rodzajem grzejników, które spotkać możemy w co drugim domu. Najnowsze urządzenia posiadają certyfikaty poświadczające ekologiczność, dlatego zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością.

Jaki grzejnik wybrać

grzejnikiTakie grzejniki mogą współpracować z dowolnym źródłem energii – zarówno z piecem na drewno, biomasę, gaz czy olej, jak i z pompą cieplną czy z kolektorami słonecznymi. Mogą być także podłączone do sieci ciepłowniczej. Tak szeroki wybór jest wielką zaletą i sprawia, że to właśnie grzejniki płytowe są tymi najczęściej wybieranymi. Korzystanie z nich jest naprawdę komportowe, gdyż zapewniają równomierne oddawanie ciepła. Takie radeco grzejniki są też ekonomiczne, to możliwe gdyż w instalacji zachowywana jest zawsze niska temperatura, dlatego praca jest zawsze wydajna, a wspomniane już równomierne rozprowadzanie ciepła sprawia, że możemy liczyć na oszczędność nawet do 15%. Dlatego jeżeli ktoś szuka ekonomicznego sposobu na ogrzewanie, które będzie generowało oszczędności energii, grzejniki płytowe są bardzo dobrym wyborem. Z kolei jeżeli chodzi o wspominany już certyfikat ekologiczny, producent wskazuje na to, że taki grzejnik ma wpływ na redukcję emisji CO2 do atmosfery, dlatego jest jednym z bezpieczniejszych w użytkowaniu.

grzejnikiJeżeli zastanawiamy się nad tym, jaki grzejnik wybrac, warto postawić na ten, który posiada wmontowany fabrycznie zawór, dzięki któremu nie jest konieczna regulacja instalacji po montażu, zaś sam montaż przebiega naprawdę szybko. Na szybkość jego przeprowadzenia wpływ ma także to, że zastosowano w grzejniku dolne podłączenie, więc prace instalacyjne nie wymagają wiele wysiłku. Niezaleznie od tego, jaki chcemy wybrać grzejnik – tj. na jakiego producenta postawimy – powinniśmy pod uwagę brać przede wszystkim to, czy dane urządzenie posiada certyfikaty poświadczające o spełnianiu wysokich standardów światowych oraz europejskich. Najważniejsze są certyfikaty ISO, z kolei certyfikat RAL posiadają tylko nieliczne firmy – świadczy on o tym, że dany producent znacząco wybija się na tle innych producentów. Tak naprawdę jednak klienci mało kiedy mają świadomość tego, co dane certyfikaty oznaczają.

Najczęściej kierują się po prostu wyglądem zewnętrznym grzejnika oraz parametrami technicznymi, które opisuje im doradca w sklepie z techniką grzewczą. Oczywiście to wystarczy aby wybrać dobrze, z pewnością w ten sposób dowiemy się, który producent zastosował najbardziej wytrzymałe materiały oraz najlepsze technologie w produkcji urządzeń grzewczych.