fotel ogrodowy z poduszką

Wygodny fotel na taras i do ogrodu

Każdy właściciel domu z ogrodem wie, że nie ma nic przyjemniejszego niż siedzenie latem na tarasie lub w ogrodzie i cieszenie się piękną pogodą. Słońce i delikatny wietrzyk to idealna pogoda do odpoczynku na świeżym powietrzu. Jednak żeby wypoczywać w naprawdę komfortowych warunkach to niezbędne są odpowiednie meble. Tylko jakie wybrać?

Wygodny i niedrogi fotel

fotel ogrodowy z poduszkąWybór w sklepach z produktami do domu i ogrodu jest naprawdę ogromny, Hamaki dobrze wyglądają, jednak żeby z nich korzystać trzeba mieć w ogrodzie dwa potężne drzewa, na których można go zawiesić. Duże sofy sprawdzają się kiedy przychodzą do nas goście, jednak nie wypoczywa się na nich zbyt wygodnie. Dlatego też najlepszą opcją będzie wygodny fotel ogrodowy z poduszką. Plastikowy fotel jest tani i łatwy w wyczyszczeniu (wystarczy go spłukać wodą z węża), jednak szybko się niszczy i przede wszystkim jest bardzo niewygodny. Meble z drewna są eleganckie, lecz twarde i trzeba je okresowo konserwować preparatami na bazie olejów. Dlatego fotele o podstawie aluminiowej z elementami z tworzywa sztucznego oraz poduszkami które można zdjąć to najkorzystniejsza opcja.

fotel ogrodowy z poduszkąAluminium zapewnia stabilność fotela, ale jest przy tym materiałem lekkim, więc fotel można łatwo przenosić. Podłokietniki z tworzywa są wygodne, a poduszki można zdjąć i wyprać. Takie fotele mają różne opcje regulacji. Oparcie można postawić w pionie, na przykład na czas posiłku, a potem opuścić je tak, że fotel będzie pełnił funkcję leżaka. Często można regulować także ustawienia podłokietników. Poduszki na fotelu nie tylko zapewniają wygodę podczas siedzenia, ale pełnią także funkcję dekoracyjną. Poduszki można wymieniać wedle upodobania, można kupić jednakowe do wszystkich foteli lub kontrastowe, które na pewno dadzą świetny efekt wizualny. Warto zaznaczyć, że fotele występują w wielu rozmiarach i wzorach. Można zatem kupić mniejsze fotele dla dzieci i większe dla dorosłych, jak również wybrać bardziej nowoczesne modele, jeśli taki styl preferujemy. Ceny foteli wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od jakości wykonania, marki, czy użytych podczas produkcji materiałów.

Z pewnością fotel ogrodowy z poduszkami to najlepszy mebel wypoczynkowy, który możemy postawić na tarasie, na balkonie, czy na trawniku przy basenie. Fotele są składane, więc po sezonie można je złożyć i wsadzić do garażu czy na poddasze i nie będą zajmowały dużo miejsca. Warto pomyśleć o zakupie takich foteli przez sezonem letnim, bo wtedy w sklepach można często natrafić na korzystne promocje.