kotwa chemiczna

Zalety kotew chemicznych

Szereg rozwiązań stosowanych w budownictwie sprawia, że osoba nieposiadająca dużej wiedzy w temacie, może nie wiedzieć, co warto wybrać. Dotyczy to między innymi doboru odpowiednich materiałów budowlanych, które dadzą możliwość przeprowadzenia prac na najwyższym poziomie i zapewnią oczekiwane efekty jeżeli chodzi o trwałość, wytrzymałość i skuteczność zastosowanych rozwiązań.

Kotwa chemiczna o dobrych właściwościach

kotwa chemicznaZastosowanie nowoczesnych technologii jest bardzo ważne. Przyjrzyjmy się zatem, co nowego mają do zaoferowania renomowani producenci materiałów budowlanych. Jeżeli rozglądamy się pomiędzy skutecznymi technikami mocowań w betonie, rozwiązaniem, które spełni wszystkie nasze wymagania, będzie z pewnością kotwa chemiczna szybkowiążąca, ponieważ posiada ona bardzo dobre właściwości. Jakie? Oczywiście wszystko zależy od konkretnego produktu. Weźmy na przykład taką kotwę jak dwukomponentowa zaprawa iniekcyjna, którą producent stworzył na podstawie żywicy winyloestrowej. Połączenie żywicy i utwardzacza sprawia, że uzyskujemy naprawdę solidne, trwałe kotwienie. Co ważne, tego typu kotwę można stosować także w otworach, które są wypełnione wodą. Ponadto nie ma znaczenia temperatura przeprowadzanych prac, ponieważ zaprawa twardnieje bardzo dobrze zarówno w przypadku minusowej temperatury, jak i na przykład +120 stopni C.

kotwa chemicznaTaką chemiczną kotwę możemy stosować do betonu klasy od C20 do C60, jak też do pustaków silikatowych, ceramicznych oraz tych z betonu lekkiego. Kotwa sprawdza się również w przypadku pełnej cegły. Jej trwałość i wytrzymałość sprawiają, że z jej użyciem można mocować w betonie zarówno niewielkie elementy jak regały, jak też o wiele większe konstrukcje, na przykład drabiny, schody, bramy czy też fasady. Taka kotwa chemiczna szybkowiążąca dostępna jest w różnych pojemnościach, dlatego każdy bez problemu dobierze produkt idealny do własnych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że tego typu preparaty są niezwykle wydajne, dlatego nawet małe opakowanie starczy nam na naprawdę długi czas. Kotwy chemiczne są doskonałą alternatywą wobec kotew mechanicznych i to dlatego rozwiązanie to zostało docenione już przez wiele osób.

Osoby doświadczone w budownictwie potrafią z marszu wymienić szereg zalet kotew chemicznych, natomiast osoby niedoświadczone przekonują się co do ich korzyści już po pierwszym zastosowaniu. Oczywiście d o zalet należy także dobra cena, ponieważ takie kotwy chemiczne dostępne są już za kilkadziesiąt złotych za 30 ml. Jeżeli szukamy niedrogiego, ale skutecznego systemu mocowań – będzie to dobry wybór.