żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe – czym się charakteryzują?

Żaluzje fasadowe to nowoczesne rozwiązanie stosowane coraz szerzej nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale także użytkowym. To elementy eleganckie, które w doskonały sposób dopasowują się do fasady budynku.

Wytrzymałe i trwałe żaluzje

żaluzje fasadowe Ich zalety są niezmierzone. Po pierwsze, są ekonomiczne – dzięki nim możemy nieco oszczędzić na kosztach eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych. Żaluzje pozwalają nam na ograniczenie nasłonecznienia pomieszczeń, a więc nie rośnie w nich temperatura i nawet gorącym latem jest ona optymalna. Sami możemy jednak regulować dostęp światła oraz ciepła do pomieszczeń poprzez podnoszenie lub opuszczanie lameli żaluzji, zawieszonych na poliestrowych drabinkach. Taka żaluzja fasadowa, jak sama nazwa wskazuje, montowana jest na zewnątrz budynków. Wiele osób mogłoby zacząć zastanawiać się, czy w razie naprawdę porywistych wiatrów, taka żaluzja wytrzyma na swoim miejscu i nie zostanie uszkodzona. Producenci uspokajają. Żaluzje fasadowe w mazowieckim są naprawę wytrzymałe oraz trwałe.

żaluzje fasadowe Charakteryzują się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne. Ale to nie koniec ich zalet – dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego możemy dobrać coś właśnie do naszego budynku, kierując się jego stylem oraz barwą. W ten sposób fasada budynku będzie dalej wyglądała atrakcyjnie, często takie żaluzje potrafią nawet podnieść estetykę obiektu. Decydując się na żaluzje fasadowe, powinniśmy wybrać sposób sterowania nimi – czy będzie to metoda ręczna, przy której wykorzystuje się mechanizm korbowy, czy może wybierzemy sterowanie elektryczne. Drugie rozwiązanie jest oczywiście nieco droższe, jednak o wiele bardziej komfortowe. Nie musimy wkładać żadnego wysiłku w podnoszenie lub opuszczanie żaluzje – po prostu wciskamy odpowiedni przycisk w pilocie zdalnego sterowania i patrzymy, jak żaluzja sama wykonuje daną czynność. W dzisiejszych czasach szuka się tego typu udogodnień, dlatego jeśli mamy wybór pomiędzy sterowaniem ręcznym a elektrycznym, to decyzja powinna być prosta – technologia idzie do przodu i niedługo takie żaluzje sterowane ręcznie staną się całkowitym przeżytkiem, zaś będzie się udoskonalać te drugie. Warto więc zainwestować więcej pieniędzy, ale cieszyć się nowoczesną, funkcjonalną, a przy tym estetyczną żaluzją.

Bez wątpienia żaluzje fasadowe sterowane elektrycznie są warte swojej ceny. Szeroki wybór rozmiarów żaluzji sprawi, że bez problemu znajdziemy produkt idealnie dopasowany do naszych okien, nawet jeśli są one nietypowej wielkości.