hale stalowe

Zastosowanie hal stalowych w przemyśle

Stalowe hale oraz lekkie konstrukcje stały się w wielu branżach obiektem, jak i elementem koniecznym do prawidłowego rozwoju i pracy. Najczęściej firmy wykorzystują takie hale w roli magazynu, a także hali produkcyjnej oraz obiektów, które nie wymagają posiadania wyższych standardów.

Skąd popularność hal stalowych?

hale staloweNajczęściej przypominają one ogromne hangary, które również służą jako garaże dla wielu pojazdów i maszyn wielkogabarytowych. Hale stalowe stały się tak popularne ze względu na niską cenę, mobilność, a także dla tego, iż ich montaż zajmuje niewiele czasu, a przy tym jest solidna. Przedsiębiorstwa, jak i firmy stawiają dziś przede wszystkim na oszczędność. Jeżeli na danym podłożu w miejscu, w którym planowana jest budowa hali, nie można wznieść tradycyjnej, murowanej hali lub nie pozwala na to budżet w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wcześniej wspomniana hala stalowa. Wykonywana są one zawsze przez wyspecjalizowane, profesjonalne firmy wykonawcze. Hala musi być wybudowana w taki sposobów, aby spełniała wszelkie normy, jak i wymagania, a także generalne wykonawstwo powinno być na najwyższym z możliwych poziomie. Wzniesie hali to jednak nie koniec prac, konieczna jest również posadzka przemysłowa, która bezie stanowiła stabilne i trwałe podłoże, a także odporne na wszelkie zniszczenia, uszkodzenia oraz zabrudzenia.

hale staloweHala zwyczaj wyposażona jest w bramy wjazdowe, wejścia, antresole, jak i rynny odprowadzające wodę deszczową, jak i roztopiony w zimie śnieg. Oprócz łatwego montażu hala stalowa jest również niekomplikowana w demontażu. Dzięki czemu hale można demontować, przenosić w inne miejsce lub transportować. Skutkuje to temu, że stalowe hale są wykorzystywane przez wiele gałęzi przemysłu, jak i wiele branży. Znajdują one doskonałe zastosowanie również w rolnictwie. Służą wtedy przede wszystkim jako hale do przechowywania zwierząt, jakim jest bydło lub drób, a także jako przechowalnie sprzętu rolniczego i zbiorów. Sieci handlowe również stosują konstrukcje stalowe i hale. Wykorzystują je przede wszystkim supermarkety, obniżając tym koszta, jak i zaoszczędzając miejsce potrzebne na składowanie towaru. Ponadto hale stalowe mogą być także halami sportowymi, obiektami usługowymi lub nawet biurowymi.

Wykonawcy tworzą projekt hali, indywidualny i odpowiednio dobrany do właściwości i zastosowania danej hali. Obiekt jakim jest stalowa hala może w łatwy sposób ocieplić lub podłączyć do niego instalację elektryczną, a także wodno-kanalizacyjną. Dlatego tak ważna jest znajomość przeznaczenia hali podczas jej projektowania.