nawierzchnie sportowe

Nawierzchnie na boiska i hale sportowe

Uprawianie sportów jest bardzo korzystne dla zdrowia. Obecnie plagą społeczeństwa jest otyłość, jednak aktywność fizyczna pozwala zachować metabolizm na odpowiednim poziomie, spala tłuszcz i dobrze wpływa na organizm.

Nawierzchnie z poliuretanu

nawierzchnie sportoweUprawiać sporty można nie tylko zawodowo, ale też amatorsko. Warto jednak robić to w sprawdzonych miejscach, które są dla nas bezpieczne, ponieważ inaczej może być łatwo o kontuzję. Zatem jakie powinny być takie sprawdzone miejsca? To hale sportowe, sale gimnastyczne czy siłownie, które są jednak odpowiednio wykończone. Należy zwrócić uwagę między innymi na rodzaj zastosowanej nawierzchni. Zwykły parkiet czy guma, co znamy ze starych obiektów sportowych, nie są odpowiednim rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli sport uprawiają dzieci. Te zawsze mocno się angażują, a wówczas łatwo o poślizgnięcie się czy zderzenie z innym dzieckiem i upadek. Na takiej podłodze mogą sobie obić kolana, zedrzeć skórę z łokci. Dlatego odpowiednia nawierzchnia jest konieczna – musi ona właściwie amortyzować upadek, niwelując możliwość wystąpienia kontuzji czy zranienia. Obecnie najczęściej stosuje się więc nowoczesne nawierzchnie sportowe wykonane z poliuretanu, które charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami amortyzującymi.

nawierzchnie sportoweKażde postawienie stopy na podłożu podczas uprawiania sportu jest odpowiednio amortyzowane, co działa także dobrze na stawy i mięśnie. Co jeszcze ważne, takie nawierzchnie nie brudzą użytkowników – w przypadku boiska, na którego murawie znajduje się piasek czy trawa, zawodnicy przy upadku mogliby zaraz się pobrudzić. Nawierzchnie z poliuretanu zapobiegają takim sytuacjom. Kolejną zaletą jest szeroki wybór kolorystyczny takich nawierzchni. Można od razu kupić nawierzchnię z namalowanymi liniami boiska, dlatego jest to o wiele bardziej przydatne i jest to inwestycja naprawdę przyjazna, nie musimy płacić bowiem oddzielnie za wykonywanie podłogi oraz za namalowanie linii boiska. Nawierzchnie sportowe wykonywane są z odpowiednich granulatów, które muszą być połączone we właściwych proporcjach, tylko wówczas bowiem odznaczają się tymi pożądanymi właściwościami. Konkludując, wysoka jakość nawierzchni na boisku sportowym, na hali czy na stadionie jest bardzo ważna, ponieważ wpływa nie tylko na komfort sportowców, ale także zapewnia im bezpieczeństwo.

Dlatego właśnie nowoczesne obiekty sportowe powinny posiadać nawierzchnie poliuretanowe, które obecnie uważane są za jedne z najbezpieczniejszych ze względu na to, iż gwarantują wysoki poziom amortyzacji stóp użytkowników.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę www.sportfloor.pl!