kominy

Ceramiczne systemy kominowe

W przypadku domów jednorodzinnych dobry system kominowy jest podstawą, ponieważ zapewnia wymagane ciepło o każdej porze roku, jak i jest bezpieczny w użytkowaniu. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wybrać odpowiedni system, dzięki któremu odprowadzanie spalin oraz dymu będzie skuteczne i zawsze dokładne.

Kominy łatwe w montażu

kominyNa rynku znajdziemy wiele interesujących propozycji od renomowanych producentów. Wśród nich znajdują się między innymi kominy ceramiczne, których obudowa jest trwała i naprawdę solidna. Charakteryzują się wysoką odpornością na pożary, jak i na wilgoć, a także na sadzę. System kominowy jest naprawdę prosty z montażu, mimo że składa się z wielu elementów. Te jednak łatwo idealnie dopasować do siebie. Zatem na taki komin składa się odskraplacz ceramiczny, wyczystka i kratka wentylacyjna. Oczywiście do wyczystki trzeba mieć dostęp, dlatego konieczne są drzwi. W środku znajdziemy również trójnik ceramiczny oraz rury, zaś aby komin był odporny na czynniki atmosferyczne, umieszcza się także izolację z wełny mineralnej. Na szczycie znajduje się płyta żelbetowa przykrywająca oraz stożek wieńczący konstrukcję.

kominyObudowa wykonywana jest z pustaków. Taki komin może mieć różną wysokość, producent oferuje zazwyczaj możliwość dostosowania rozwiązania do indywidualnego przypadku, dlatego klienci zawsze są zadowoleni z wybranej opcji. Ponadto istnieje możliwość wybrania komina jednociągowego, ale także dwuciągowego. Najlepiej jest wybierać takie kominy, których parametry techniczne zostały potwierdzone przez odpowiednie certyfikaty. Między innymi chodzi tutaj o certyfikat potwierdzający wytrzymałość pożarową, zarówno jeśli chodzi o materiały zastosowane wewnątrz komina, jak i o jego obudowę. Obecnie nowoczesne systemy kominowe są dostosowane do pracy z nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi, które pracują na mokro, a nie tylko z tymi na sucho. W obu przypadkach nie mamy żadnych obaw, że coś pójdzie nie tak, ponieważ taki komin będzie znakomicie sprawdzał się w swojej roli. Producenci oferują także systemy kominowe dostosowane do obiektów wielorodzinnych. Do jednego komina można wówczas podłączyć nawet kilka kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania.

Jest to zatem oszczędność miejsca i czasu, ponieważ nie musimy budować kilku systemów kominowych. Jak widać, producenci pomyśleli o tym, aby posiadać rozwiązania dostosowane do każdej sytuacji. Dzięki temu klienci nie muszą się o nic martwić, a mogą wybrać to, co najbardziej im pasuje i przyniesie im najwięcej korzyści.