maszyna rolnicza

Kiedy zwrócić się o pomoc do serwisu maszyn rolniczych?

W obecnym czasie rolnictwo w Polsce, jak też i w innych krajach Europy i Świata, jest w znacznym stopniu zmechanizowane. Oznacza to, że znacznie zwiększyła się wydajność poszczególnych gospodarstw w porównaniu do czasów, kiedy to wszystkie zadanie wykonywane były ręcznie. Dlatego też tak ważne jest aby wiedzieć, jak postępować w przypadku usterki opisywanych maszyn.

Wiele osób zastanawia się, kiedy opłaca się naprawa danej maszyny rolniczej, a kiedy zakup zupełnie nowej

serwis maszyny rolniczej Aby rozstrzygnąć ten właśnie problem, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego serwisu opisywanych maszyn. To właśnie on, dzięki uprzednio wykonanej diagnostyce będzie w stanie oszacować, czy naprawa danego sprzętu rolniczego w ogólne się opłaca. Z pewnością będzie tak w każdej sytuacji, kiedy usterce ulegną jakiejś komponenty maszyny, wpływające znacznie na jej działanie, ale jednocześnie proste do wymiany. Takimi właśnie częściami są zdecydowanie łożyska, wykorzystywane w większości maszyn rolniczych jako komponenty podtrzymujące inne. Dzięki łożyskom w dobrym stanie można się upewnić, że dany kombajn czy też traktor będzie bezproblemowo działać przez długi czas.

maszyna rolnicza Dbanie o łożyska w nich zastosowane i ich regularna wymiana, przełożyć się więc można na utrzymywanie dobrego stanu technicznego danej maszyny i brak jej poważniejszych usterek. Sprawność łożysk w maszynach rolniczych, przekładać się będzie również na ich znacznie cichszą pracę. Jeżeli chodzi o polecany serwis maszyn rolniczych, warto zwrócić się do niego po pomoc w przypadku podejrzewania uszkodzenia łączników centralnych. To właśnie te komponenty bowiem są bezpośrednio odpowiedzialne za utrzymywanie połączenia pomiędzy ciągnikiem, a dołączoną do niego przyczepą. Dlatego też powinny one pozostawać wytrzymałe przez cały czas wykorzystywania, aby ustrzec się przed zerwaniem połączenia w czasie jazdy po polu. Stan łączników centralnych można łatwo oszacować na podstawie stanu ich gwintu. Warto pamiętać, że samodzielne oszacowanie ich przydatności do dalszej pracy, jest praktycznie niemożliwe.

Działanie nowoczesnych serwisów maszyn rolniczych jest bowiem oparte na nowoczesnych sprzętach diagnostycznych, również tych komputerowych. Najlepszym wyjściem, aby ustrzec się przed całkowitym unieruchomieniem maszyn rolniczych, jest więc odwiedzanie serwisu regularnie, na przykład przed rozpoczęciem sezonu prac na polu. Oczywiście, kiedy dojdzie już do usterki, to właśnie serwis pozwoli jednoznacznie orzec czy opłacalna będzie naprawa danej maszyny, czy też jej wymiana na nową.