ocieplanie pianką

Ocieplanie za pomocą pianki

Jednym z etapów stawiania budynku jest wykonanie jego izolacji termicznej. Ma ona zapobiegać uciekaniu ciepłego powietrza z pomieszczeń, co równocześnie wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Bardzo ważne jest więc, aby taka izolacja termiczna była dokładna oraz całkowicie szczelna.

Ocieplanie pianką w dobrej cenie

ocieplanie piankąJaki zatem materiał warto zastosować do tego typu prac? Obecnie coraz więcej mówi się o korzyściach wynikających z zastosowania pianki PUR do ocieplania. Jeśli chodzi o ocieplanie pianką lubuskie jest województwem, w którym tę pracę uważa się za standardową i znajduje się ona chyba we wszystkich cennikach dobrych i rzetelnych firm budowlanych. Zatem na czym polega takie ocieplanie? Ekipa budowlana musi być wyposażona w specjalne agregaty z pompami, wężami oraz z pistoletem natryskowym. To zaawansowany technologicznie sprzęt, ale to właśnie dzięki niemu możliwe jest uzyskanie równomiernej, szczelnej powłoki, która będzie izolowała ściany. Nie jest to zadanie pracochłonne, a pianka PUR jest łatwa w aplikacji. Wydawać by się więc mogło, że każdy z nas może przeprowadzić takie ocieplanie samodzielnie. Niestety tutaj należy przywołać wspomniany już specjalistyczny sprzęt – jest on bardzo drogi, dlatego jego zakup dla jednorazowego ocieplania mija się z celem.

ocieplanie piankąNic więc dziwnego, że usługi ocieplania pianką świadczone przez lubuskie ekipy budowlane cieszą się taką popularnością. Jakie są zalety takiego ocieplania? Wymienia się po pierwsze to, że warstwa pianki potrzebna do uzyskania danego współczynnika przenikania ciepła jest o wiele cieńsza niż w przypadku innych materiałów ociepleniowych takich jak wełna mineralna czy styropian. Taka izolacja nie będzie więc obciążać budynku. Ponadto o wiele łatwiej niż inne materiały może zaizolować trudno dostępne przestrzenie. Pianka bowiem pęcznieje dopiero po aplikacji, dlatego może dostać się w każdą szczelinę i dokładnie ją wypełnić. Nie ma możliwości, aby przy takim ocieplaniu powstały jakiekolwiek przerwy. Możemy też zapomnieć o mostkach termicznych, które pozwalały na uciekanie ciepła z budynku. Energooszczędność to podstawowa zaleta pianki PUR. Ale takie ocieplanie wiąże się także z zaletami zdrowotnymi dla osób, które będą przebywać w budynku. Mianowicie pianka PUR jest całkowicie hypoalergiczna, nie wydziela żadnego zapachu, a przy tym jest odporna na pleśń i grzyby.

Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych materiałów ociepleniowych. Chociaż obecnie wiele osób decyduje się wciąż na styropian, powoli pianka PUR zaczyna przejmować pozycję lidera wśród materiałów służących do izolacji termicznej.