pościel haftowana dla niemowląt

Czym kierować się przy wyborze pościeli dla niemowlaka?

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie wykonujemy przed przyjściem dziecka na świat, jest skompletowanie wyprawki. Pościel do łóżeczka dla dziecka powinna być funkcjonalna i bezpieczna dla śpiącego malucha. Na jakość snu małego dziecka wpływa wiele czynników i jednym z nich jest wybór odpowiedniej pościeli.

Różne wzory pościeli

pościel haftowana dla niemowlątPościele dla niemowląt stanowią również dekorację łóżeczka, ale rynek wyszedł naprzeciw i oferuje wiele pięknych wozów i nadruków. Pierwszą istotną rzeczą przy wyborze pościeli dla niemowlaka jest jej rozmiar — powinna pasować do wymiarów łóżeczka. Polecane rozmiary to: 75 cm x 75 cm, 90 cm x 120 cm i 100 cm x 135 cm. Ta ostatnia może towarzyszyć dziecku nawet do 3 roku życia. Kolejnym istotnym aspektem jest materiał, z którego ją uszyto, a także ilość elementów, z jakich się składa. Pościel powinna być wykonana z miłych w dodatku materiałów. Ważne jest to, aby nie miała grubych szwów, które mogą podrażnić skórę dziecka. Nie powinna posiadać guzików, gdyż grozi to oderwaniem się go i zakrztuszeniem przez dziecko, może być z zamkiem błyskawicznym, który nie jest widoczny. Najlepszym rozwiązaniem jest, zakup pościeli w 100% bawełnianej, które umożliwiają skórze swobodne oddychanie. Gdy jest zimno, chroni przed wychłodzeniem, a podczas ciepłych dni zapewnia przewiewność.

pościel haftowana dla niemowlątDo pościeli dla niemowląt zalicza się również ochraniacz, który w standardowych rozmiarach 120 cm x 60 cm będzie pasował do każdego łóżeczka dziecięcego. Ochraniacze najczęściej są w kolorystyce i wzorach takich samych jak pościel, zapewnią maleństwu bezpieczeństwo oraz wygodę w trakcie snu. Jedną z najczęściej wybieranych przez mamy jest praktyczna pościel haftowana dla niemowląt w różnych wzorach i kolorach. Zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki oferowany jest ogromny wybór modeli. Dla dziewczynki może być model różowy ze wzorkiem w sowę, księżniczkę czy też wesołe owieczki. Natomiast dla chłopca niebieska, w przyjazne misie bądź fantazyjne żyrafki. Dla wymagających rodziców istnieje możliwość wyboru indywidualnego haftu, producenci dołożą największych starań, by pościel dla dziecka była taka, jaką rodzic chce mieć. Pościel dziecięca towarzyszy dziecku każdej nocy, dlatego tak ważne jest, by była bezpieczna, ale również przyjazna dla dziecięcego oka.

Powinna być dopasowana stylem do całego pokoiku dziecięcego. Niebanalne wzornictwo i najwyższa jakość pościeli sprawi, że maluszek będzie dobrze spał w swoim łóżeczku. Wysoki wybór stanowi ogromne udogodnienie dla rodziców, którzy mogą zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze.