Podłoga w salonie

Niekonwencjonalne rozwiązania do salonu

Aranżacja każdego wnętrza zabiera zwykle sporo czasu – wszystko musi być dokładnie dopracowane, aby ostateczny efekt był godny podziwu.

Podłoga w salonieOsoby, którym zależy na modnym wnętrzu, często decydują się na wsparcie architektów wnętrz lub też samodzielnie szukają innowacyjnych rozwiązań, które sprawią, że mieszkanie będzie wyglądać estetycznie, ale przy tym oryginalnie. Jednym z takich rozwiązań jest podłoga z żywicy epoksydowej z Wrocławia do salonu. Choć większości osób żywica epoksydowa kojarzy się z pomieszczeniami gospodarczymi czy też z halami produkcyjnymi – materiał ten już dawno został wprowadzony do budynków mieszkalnych i prezentuje się naprawdę nieźle. To dlatego, że spieki kwarcowe w postaci płyt przypominają swoim wyglądem gładkie szkło. Może być ono o różnych kolorach – gdyż masa żywicy może być bez problemu barwiona. To daje nam wiele możliwości na uzyskanie takiego wnętrza, które będzie prezentować się naprawdę dobrze. Pamiętajmy jednak o tym, że na efekt końcowy wpływ mają wszystkie etapy prac – nie należy więc bagatelizować żadnego z tych etapów.

PosadzkaPierwszym krokiem, któremu trzeba poświęcić odpowiednią ilość uwagi, jest właściwe przygotowanie podłoża na płyty ze spieków kwarcowych (w salonie bowiem najlepiej sprawdzi się posadzka wylewana grubowarstwowa – ze względu na eksploatację salonu, dzięki tej posadzce unikniemy rys, które mogłyby pojawić się przy żywicznej posadzce cienkowarstwowej). Przygotowanie podłoża uwzględnia wyrównanie powierzchni, zatuszowanie ubytków i pęknięć oraz wygładzenie podłoża, a także pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń – również pozostałości po poprzednim materiale wykończeniowym. Dopiero gładkie podłoże zapewni nam estetykę końcowego efektu. Na tak przygotowaną nawierzchnię, nakładamy warstwę gruntującą. Następnie nie może zabraknąć hydroizolacji – dopiero wówczas możliwe będzie położenie płyt. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać – możemy przyciąć płyty ze spieków kwarcowych na dowolną wielkość: dzięki temu uzyskamy małe płytki lub też duże płyty, między którymi znajdą się wypełnione fugi. Taka podłoga wygląda dekoracyjnie, zwłaszcza że ma swój połysk. Dzięki niej nasz salon będzie wyglądał nowocześnie i nietypowo – to doskonała alternatywa dla drewnianych paneli, które znaleźć można na podłodze w co drugim domu.

To też alternatywa dla dywanów, które przytłaczają wnętrze. Posadzka żywiczna w salonie jest bardzo często wybierana przez osoby, które chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami związanymi z aranżacją mieszkań.