orientalne altany z drewna

Zakup orientalnej altany z drewna

Wiosna to czas, kiedy pierwsze kwiaty zaczynają rozkwitać. Nasz ogród niedługo stanie się naprawdę barwny. Przebywanie w nim będzie więc prawdziwą przyjemnością. Co jednak gdy w czasie wypoczynku na świeżym powietrzu zaskoczy nas deszcz? Nie musimy od razu uciekać do domu. Możemy schować się w altance. To dlatego warto taką konstrukcję wybudować we własnym ogrodzie.

Altana w stylu orientalnym

orientalne altany z drewnaAltanki mogą być murowane lub drewniane, jednakże największą popularnością cieszą się te drugie. Wprowadzają one bowiem do ogrodu ciepła dzięki zastosowaniu naturalnego drewna. Ale sam wybór materiału to jeszcze nie wszystko, ponieważ takie altanki mogą być wykonywane w różnych stylach, na przykład nowoczesnym, rustykalnym czy nawet orientalnym. Jeśli zależy nam na czymś oryginalnym, warto zdecydować się na nietypowe rozwiązanie. Orientalne altany z drewna swoim wyglądem naśladują japońskie budynki. Zastosowane do ich budowy drewno jest najczęściej malowane na przykład na czerwono czy na bordowo. Ponadto dużo zależy od kształtu dachu, w orientalnych altankach mamy tutaj do czynienia z nietypowymi konstrukcjami. Równocześnie duże okna sprawiają, że do wnętrza altanki dociera naprawdę dużo światła dziennego. To właśnie sprawia, że drewniane altanki orientalne są doskonałym miejscem na spędzanie wolnego czasu, zarówno w samotności, jak i z bliskimi.

orientalne altany z drewnaOczywiście takie altanki będą droższe niż te proste bez ścianek, jednakże efekt także będzie o wiele lepszy, dlatego warto właśnie na nie postawić. Pamiętajmy jednak, że w cenie proponowanej przez producenta najczęściej nie ma mebli. Musimy dobrać je samodzielnie. Tutaj najlepiej sprawdzą się meble drewniane, a więc stoły i krzesła, choć ciekawą opcją są też ławy kamienne. Możemy zdecydować się też na meble rattanowe. W altance można umieścić także szafki czy też barek. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak duża jest nasza altanka. W tych mniejszych zazwyczaj na wiele nie możemy sobie pozwolić, natomiast duże altanki można wyposażyć tak, aby naprawdę miło spędzać w nich wiosenne czy letnie wieczory. Ciekawą opcją jest umieszczenie na środku altany paleniska, grilla. W ten sposób altana stanie się miejscem spotkań towarzyskich, gdzie w cieple będziemy mogli spożywać posiłki.

Jak widać, drewniane altanki mają nam wiele do zaoferowania. Właściwie dziś wiele osób nie wyobraża sobie ogrodu bez takiej letniej konstrukcji. Wybierając altankę wykonaną w nietypowym stylu, nie tylko zapewnimy sobie przyjemne miejsce do spędzania wolnego czasu, ale też zrobimy wrażenie na sąsiadach.